O G Ł O S Z E N I A

2018-11-23

XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019 r.

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy, jak ważna jest wdzięczność – mamy dziękować Bogu za wszystko. Za wszystko – bo wszystko otrzymaliśmy. Nie zapominajmy o wdzięczności. Dziękując Bogu, oddajemy Mu chwałę i wyznajemy wiarę w Jego dobroć.

Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy ”.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca, dzień objawień fatimskich. O g. 20.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie.

2. Trwa miesiąc różańcowy. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o g. 15.30, w tygodniu o 17.15, oprócz soboty o g. 18.00. W piątek na Różaniec szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

Intencje różańcowe: dzisiaj – w intencjach papieskich; poniedziałek – w intencji kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii; wtorek – w intencji misjonarek i misjonarzy z naszej archidiecezji; środa – w intencji Kościoła na Śląsku; czwartek – w intencji poczętych, a nienarodzonych dzieci; w piątek – w intencji dzieci pierwszokomunijnych; w sobotę w intencji pracowników i pracodawców; w przyszłą niedzielę w intencji żyjących i zmarłych budowniczych i dobroczyńców naszego kościoła.

3. Obchody liturgiczne tygodnia:

We wtorek wspomnienie św. Teresy od Jesusa, dz. i dK.

W środę  Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.

W czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

W piątek święto św. Łukasza, Ewangelisty.

W sobotę wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W tym dniu mija 35 rocznica jego męczeńskiej śmierci W dolnym kościele mamy relikwie bł. ks. Jerzego.

4. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa i Konferencji Episkopatu Polski młodzież kl. II szkół ponadpodstawowych ma obowiązek udziału w rocznym tzw. przygotowaniu bliższym do małżeństwa. Całość kończy się uzyskaniem dyplomu, który będzie potrzebny przy zawieraniu małżeństwa. W naszej Parafii pierwsze w tym roku spotkanie odbędzie się w środę o g. 19.00.

5. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w środę po Mszy wieczornej. Tematem spotkania będzie omówienie 2 i 3 rozdziału Listu do Filipian.

6. W dzisiaj przeżywanym  Dniu Papieskim młodzież przed kościołami prosi o ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla ubogiej, a uzdolnionej młodzieży.

7. W sobotę  organizujemy w naszej Parafii Dzień Chorych. Serdecznie zapraszamy chorych i starszych Parafian na Mszę św. o g. 9.00, a potem na spotkanie przy stole w auli domu katechetycznego.

8.  W przyszłą niedzielę w naszych modlitwach pamiętamy i budowniczych i dobroczyńcach naszego kościoła, a kolekta specjalna będzie przeznaczona na budowę cmentarza.

9.  W przyszłą niedzielę o g. 17.00  zapraszamy na koncert Muzyka i sacrum w wykonaniu Laureatów Konkursów Muzycznych. Szczegółowy program jest umieszczony w gablotkach.

10. Zbliża się  Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Wypominki za zmarłych można już składać po każdej Mszy św. przy stoliku z tyłu kościoła, albo w zakrystii.

11. W kancelarii od poniedziałku od g. 17.00 będzie już możliwość zamawiania Mszy św. na przyszły rok. W tym tygodniu będą przyjmowane tylko Msze św.  jubileuszowe, a od przyszłego tygodnia za zmarłych.

12. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce na Węgry w terminie 27.06 do 3.07.2020 r. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z zaliczką do grudnia. Szczegółowy program jest w gablotkach i na stronie internetowej.

13. Od dzisiejszego dnia rozpoczynamy tzw. fundację na budowę cmentarza.  Przy stoliku z tyłu kościoła zawsze po Mszy św. będzie można złożyć swoją ofiarę na ten cel.  Jeszcze raz proponujemy powstanie Komitetu budowy cmentarza. Prosimy, aby zgłosiły się osoby, które wzięłyby większą odpowiedzialność i kontrolę nad budową i finansowaniem prac. Bardzo na to liczymy. Jak dotąd nie zgłosił się nikt.

Aktualności, Ogłoszenia

nd pn wt śr cz pt sb